сите категории
EN

Дома>Производи>Лента за риби>Повлекувач на кабел од фиберглас

Контактирајте нѐ

WhatsApp/Wechat/Моб:+ 86 13586680186

Е-пошта:info@judin-line.com

Додадете: #3 Инд и Тд Пат, Индустриски парк ishишиганг, Област Јинжу, Нингбо, 315171, ПР Кина

  • https://www.judin-line.com/upload/product/1624603264703584.jpg
  • https://www.judin-line.com/upload/product/1624603264948058.jpg
  • https://www.judin-line.com/upload/product/1624603264212276.jpg
  • https://www.judin-line.com/upload/product/1624603264693964.jpg

Повлекувач на кабел од фиберглас


Краток опис:

FOB Цена: 0.5 УСД - 9,999 / Парче
Мин.Последна количина: 100 парче / парчиња
Способност за снабдување: 500 картони дневно
Пристаниште: Нингбо или Шангај
Услови за плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T

Пребарување
Опис на производот
спецификација Род дијаметар (Мм) 4mm-18mm Повлекувач на кабел од фиберглас
Род Должина на  (M) 10m-500m (OEM)
рамка Спецификација (мм) 1300x450x1330,1200x420x1220,980x350x1000,680x240x700, итн
тркало Дијаметар (мм) 300mm
Дебелина на ѕид of Метал рамка 2.2mm
Боја сина, жолта, црвена, бело итн
материјал Род Внатрешна Екструдиран by влакна стакло   високо сила смола at висока температура
Род Надворешниот Високо Густина полиетилен слој
Железо рамка челик со високо температура испрскаат пластични or спреј слој
тркало Гума
Кочница Да
Цртеж на главата Бакар
физички  Карактерите Густина 55g / m
Работно температура -40 ° C до + 80 ° C
Ударни тензија 600kg
Свиткување радиус 295mm
технологија Бура
Пакување Внатре Пластика ткаени лента ветер околу на рамка
Надвор картон

Фотографии на производот


Други рибни ленти

Контактирајте нѐ