сите категории
EN

Дома>Производи>Полиестерска жица>Greenица за стаклена градина

Контактирајте нѐ

WhatsApp/Wechat/Моб:+ 86 13586680186

Е-пошта:info@judin-line.com

Додадете: #3 Инд и Тд Пат, Индустриски парк ishишиганг, Област Јинжу, Нингбо, 315171, ПР Кина

 • https://www.judin-line.com/upload/product/1624519875593457.jpg
 • https://www.judin-line.com/upload/product/1624519875668498.jpg
 • https://www.judin-line.com/upload/product/1624519875875620.jpg

Пластичен филм Полиестерска жица Делови за стаклена градина


спецификација
Brand Name:JUDIN
Color:White and Black
Keyword:Agriculture Polyester Wire Vineyard Mesh
Features:Stable Structure
Thickness:1.3-4.0mm
Certificate:CE ISO
Тежина: 10kg
MOQ:500kg
Packing:Spool
Shape:Round
Material:Polyester

Пребарување
Опис на производот

стаклена градина-жица2


Judудин ireица:

Judиците од Judудин се специјално дизајнирани монофламенти за да ја заменат употребата на конвенционални челични кабли и жици за земјоделство, земјоделство, лозови насади, овоштарници, култура под покривка, прекинувачи на ветер, оранжерии (засенчување и покривање), безбедни огради за сточарство, покривка за брани и езерца, морски култури и разновидност на други апликации.

Judиците од Judудин се произведуваат со најлон и полиестер, а предностите што ги нудат се наведени подолу. Еден би избрал помеѓу 2 врз основа на областа на употреба. Повеќето предности што ги нудат овие линии во однос на конвенционалните метални кабли се исти со неколку значајни разлики што ги прави претпочитан избор за одредени апликации.

 • Judиците од Judудин се полесни од челичните кабли што го прават управувањето многу полесно од челичните кабли што резултира со многу полесна и побрза инсталација од челичните кабли.

 • Откако жицата Judудин е правилно затегната, не бара одржување и не попушта понатаму поради нискиот фактор на истегнување на ПЕТ.

 • Judиците од Judудин се високо ултравиолетови и се стабилизирани од временските услови. Theицата не се деградира од изложување на сончева светлина и не бара одржување дури и во екстремни временски услови.

 • Една од многуте предности на линијата е нејзината стабилност против екстремни температури што спречува топење и оштетување на пластичната фолија што се користи во оранжериите за да се спречи оштетување на мразот на растенијата.

 • Wireиката Judудин не 'рѓа и не е корозивна. Wireицата Judудин покажува добра отпорност на хемикалии и ѓубрива и затоа трае подолго.

 • Јудинската жица не ги оштетува растенијата, животните или околината.

 • Една од другите предности на користењето на оваа жица е тоа што не спроведува електрична енергија или струи што ја прави безбедна алтернатива во случај на осветлување.

 • Wireицата ПЕТ Judудин покажува помало издолжување и помала апсорпција на вода, влажност или влага што ја прави преферирана жица за многу апликации.

Предност на производот
ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА;
ЛЕСНО ЗА РАЧУВАЕ;
ПОМАЛКА ОДРУВАЕ;
МАНИПУЛАЦИЈА НА ФОЛИЈАЕ;
ПОМАЛКУ КЛИПС ИЛИ СТЕПАЛИ;
ПОВОДНИ ЗА УПОТРЕБА СО НОВА ТЕХНОЛОГИЈА;
НЕМА КОРОЗИЈА;
ЛЕСНО ЗА ПОПРАВКА;
НЕТУРАЛНО ЗА ТЕМП;
Judудин СПЕЦИФИКАЦИЈА НА IИКОТ;

ДИАМЕТЕР БОЈА Вчитај ПРОДОЛУВАЕ МЕТЕРАА
mm
Kgs IN % Mtrs/ KG
2.2 ЦРНА 160 17 190
2.2 ТРАНСПАРЕНТНА 160 17 190
2.5 ЦРНА 200 17 145
2.5 ТРАНСПАРЕНТНА 200 17 145
3 ЦРНА 300 17 100
3.5 ЦРНА 385 17 75
4 ЦРНА 480 17 55

Ве молиме покажете ни го вашето барање.

Контактирајте нѐ