сите категории
EN

Дома>Производи>Лента за риби>Најлонска рибна лента

Контактирајте нѐ

WhatsApp/Wechat/Моб:+ 86 13586680186

Е-пошта:info@judin-line.com

Додадете: #3 Инд и Тд Пат, Индустриски парк ishишиганг, Област Јинжу, Нингбо, 315171, ПР Кина

  • https://www.judin-line.com/upload/product/1624606075815998.jpg
  • https://www.judin-line.com/upload/product/1624606076714649.jpg
  • https://www.judin-line.com/upload/product/1624606077932168.jpg

Најлонска рибна лента


Краток опис:

Цена FOB: 0.5 американски долари - 9,999 / парче
Мин. Нарачка Количина: 100 Парче/Парчиња
Способност за снабдување: 500 картони дневно
Пристаниште: Нингбо или Шангај
Услови за плаќање: L/C, D/A, D/P, T/T


Пребарување
Опис на производот
Производ Case Packing Steel Fish Tape
материјал Handle:  ABS
Case: ABS
жица Flexible steel wire, 0.060”x 0.125”
Должина на 15m-80m
Пакување 1 pc per color box, 6pcs per master carton.
Usage   of fish tape: Pull the wire through tube or wall.
Боја: Fish Tape in Orange  Case
Safe   Load: 400kgs  
Breaking   Strength: 600kgs

The  traditional range of Judin Nylon fish tapes, from high quality Nylon in ø3mm,  ø4mm and ø4.5mm with fixed and interchangeable terminals.Excellent for  building installations. Complete range of accessories and complementary  products for better and easier usage of the fish tape.
Fish tape or wire-puller has been designed to put an electric wire into a  conduit easily and is a tool that, if a electrical worker pushes the  wire-puller into the conduit and connects the wire.
with the front terminal hole of the wire-puller coming out of the other  side of the conduit before pulling the wire-puller, makes the wire pass rough  the inside of the conduit.

Предности

1. Работната способност на нашиот производ е одлична.

2. Производот е исто така достапен за работа вметнувајќи жица во криво место поради високата еластичност на свиткување.

3. Производот користи непроводливи пластични материјали, така што не постои ризик од електричен удар.

4. Производот може да се користи подолг временски период

5. Не 'рѓосува и не кородира.

6. Неверојатно го скратува работното време на улица со многу кривини и долги растојанија.

7. The price is cheap when compared with the quality.

Детална фотографија


Други рибни ленти

Контактирајте нѐ