сите категории
EN

Дома>Производи>Пластична жица за балирање

Контактирајте нѐ

WhatsApp/Wechat/Моб:+ 86 13586680186

Е-пошта:info@judin-line.com

Додадете: #3 Инд и Тд Пат, Индустриски парк ishишиганг, Област Јинжу, Нингбо, 315171, ПР Кина

  • https://www.judin-line.com/upload/product/1625019916710734.jpg
  • https://www.judin-line.com/upload/product/1625020181764246.jpg
  • https://www.judin-line.com/upload/product/1625020159112391.jpg
  • https://www.judin-line.com/upload/product/1625019958750432.jpg
  • https://www.judin-line.com/upload/product/1625019984477287.jpg

Монофиламентна пластична жица 10KGS


Пребарување
Опис на производот

RDF, или одбијте го изведеното гориво, користи технологија која произведува енергија од отпад што е несоодветна за традиционално рециклирање. Препознавајќи ја потребата за жица за балирање која е соодветна за RDF, ние го развивме производот што е соодветен за балирање отпад за цели на согорување.

При балирање и врзување цврст отпад за согорување, традиционалната челична жица за балирање мора да се отстрани пред да започне процесот на горење. Ова е трудоинтензивно и скапо.

Нашата нова пластична жица JUDIN исклучиво воспоставена и произведена од Judin може да се изгори за време на процесот на согорување, обезбедувајќи калориска вредност.

големина:4mm x 4mm
материјал:ПЕТ
Должина по серпентина:560 m
Тежина на метар:0.018 кг
Димензија на ролна:φ 330 х 250mm
Пауза на истегнување на една должина:5000 N
Пауза на затегнување на кругот со јазол:4800 N
Издолжување на пауза на една должина:0.15
Издолжување на пауза со јазол:0.09

Балите може да се вчитаат во печки целосно завиткани без интервенција што значително ќе заштеди време и пари со подобрување на системот за обработка.

Се испорачува во калеми од 560 метри, со тежина од само 10 кг, што е еквивалентно на приближно 30 кг челична жица. Затоа, кога е опремен на баларот за RDF/SRF со сопствени рамки за добиточна храна (кои се достапни по нарачка), ракувањето и заштедата на работна сила за размена на макари е значително намалена, што е придобивка за оперативците.

Секој калем обично произведува 120 бали (врз основа на големини на бали од 1.2 м Х 1 м Х 1 м) и ќе заштеди значителен износ на време за оперативците. Пластичната жица Judin има вирус на кршење еквивалентен на челична жица со мала затегнувачка моќност и е стабилен/робустен во употреба.

Употребата на пластична жица JUDIN ги отфрла казните што сега ги наметнуваат мнозинството согорувачи на ЕУ за да извадат челична жица од нивната печка, со што досега ќе се заштедат трошоци.
Клиентите што користат JUDIN пластична жица ќе отворат дополнителни локации/можности за обработка на нивниот материјал.

Контактирајте нѐ