сите категории
EN

Дома>Производи>Лента за риби>Лента од челик риба

Контактирајте нѐ

WhatsApp/Wechat/Моб:+ 86 13586680186

Е-пошта:info@judin-line.com

Додадете: #3 Инд и Тд Пат, Индустриски парк ishишиганг, Област Јинжу, Нингбо, 315171, ПР Кина

  • https://www.judin-line.com/upload/product/1624610516211279.jpg
  • https://www.judin-line.com/upload/product/1624610516692189.jpg
  • https://www.judin-line.com/upload/product/1624610516337273.jpg

Лента од челик риба


Краток опис:

Цена FOB: 0.5 американски долари - 9,999 / парче
Min.Order Quantity: 100 Piece/Pieces
Supply Ability: 500 cartons per day
Port: Ningbo or Shanghai
Payment Terms: L/C,D/A,D/P,T/T


Пребарување
Опис на производот

Производ Случај пакување челична лента за риби
материјал Рачка: ABS
Случај: ABS
жица Флексибилна челична жица, 0.060 "x 0.125"
Должина на 15m-80m
Пакување 1 ЕЕЗ по кутија во боја, 6 ЕЕЗ по главен картон.
Употреба на лента за риби: Повлечете ја жицата низ цевка или wallид.
Боја: Лента за риби во портокалова кутија
Безбедно оптоварување: 400kgs  
Прекинување на силата: 600kgs

JDCSFT series fish tape apply Nylon /ABS case fastened material and heat treated spring steel.It can reuse and carry conveniently.Handle designed tender and no angle to protect your hand when use.Safe fish tape , cable puller,easy to use fish tape , wire draw in band,wire drawer,cable drawer.

Предности

1. Заштеда на време и труд.
2. Алатката може лесно да се води или „лови“ низ тесни премини и ограничени простори
3.Голем зафат за рачка за поголема контрола на корисникот.
4. Нашата рипна лента е иновативен производ за рутирање на жици што му овозможува на корисникот да влече жица низ цевката. Има максимална издржливост, долг живот и удобна употреба.

Фотографии на производот


Други рибни ленти


Контактирајте нѐ