сите категории
EN

Категории на производи

JUDIN Hot Product

ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА


Нингбо Јудин е основана во 2005 година

Во текот на 15 години, Judудин е специјализирана за производство на висококвалитетни монофиламенти за градина, рециклирање отпад, градежништво, земјоделство, фарми за одгледување длабоко море и одгледување.

10000 square meter factory with 10 extrusion lines and 100 workers, morethan 5000 Ton capacity per year. Monthly production capacity is 100 tons of trimmer lines, two 40'HQ containers per week.

Имаме повеќе од 150 вработени, вклучувајќи 100 квалификувани работници, 10 вработени во КК, 8 ​​професионални вработени за истражување и развој, 10 менаџери за продажба и повеќе од 12 канцелариски персонал.

Имаме лабораториска и опрема за тестирање, како што се машини за тестирање на абење на истегнување. Развиваме постојано нови производи и поседуваме повеќе од 30 патенти за дизајн.

Ние користиме висококвалитетни суровини од светски познати добавувачи со цел да произведеме посилни производи, како што се Dupont, Honeywell, Mitsubishi, Basf и CPCC (Кина).

Прочитај повеќе

Видео

видео на производот

видео на производот

видео на производот

видео на производот

видео на производот

видео на производот

видео на производот

видео на производот

видео на производот

видео на производот

видео на производот

видео на производот

Најнови вести